Apmācība ģitāristam - iemācīties spēlēt ātri

Ja jūs nopietni nodarbosies ar mūziku un plānojat nākotnē spēlēt sarežģītas dziesmas, jums ir nepieciešams veltīt laiku mācībām. Meistarība vienmēr prasa daudz laika un pūļu. Tāpēc jums ir jāapmeklē klases ar pilnu atbildību. Šajā rakstā mēs aplūkosim dažādus vingrinājumus ģitāras spēles ātruma un tīrības attīstībai, treniņa izjūtu. Un sāksim ar roku iesildīšanu.

Apsildot rokas pirms spēles

Padarīt likumu mīcīt rokas pirms spēles. Apsildīšanai ir jābūt neatņemamai daļai no treniņiem un izrādes publiski. Jo vairāk laika tērējat, jo labāk.

Pirmkārt, sasprindziniet neapsildītos muskuļus, jūs riskējat tos ievainot. Tendinīts (cīpslu iekaisums) un artrīts (locītavas iekaisums) ir ģitāristu arodslimības. Banāla iesildīšanās ievērojami samazina traumu risku.

Otrkārt, vingrošana rokām ievērojami palielina apmācību efektivitāti. Mēģiniet iesildīties pirms spēles - un jūs sajutīsiet, cik daudz ātrāk un precīzāk pirksti sāka darboties pa pirkstu galdu. Personīgais novērojums: bez iesildīšanās maksimālais pārvietošanās ātrums samazinās par 25-30%.

Vingrošana sastāv no 2 daļām: ar un bez ģitāras. Vispirms jums ir jānovieto instruments malā un jāsagatavo rokas. Sāciet ar apakšdelmiem un rokām - veiciet dažus desmitus apļveida rotāciju abos virzienos, piemēram, fiziskajā audzēšanā.

Tad nāk pirkstu stiepšanās. Mēģiniet izvilkt kreiso roku pirkstus līdz malai līdz maksimālajam attālumam. Pirmkārt, izstiepiet bez labās rokas, tad ar to. Skatieties savas sajūtas - jums nevajadzētu to sāpēt. Būtu arī patīkami saliekt pirkstus pa vienam, turot visus pārējos. Ja jums ir paplašinātājs - jūs varat ar viņu nedaudz strādāt.

To darot tikai dažas minūtes dienā, jūs pasargāsiet rokas no traumām, kā arī palielinās treniņu efektivitāti. Pievērsiet īpašu uzmanību kreisajai rokai - tieši viņa slodzē visvairāk. Bet jums nevajadzētu aizmirst par pareizo - ātra spēle arī viņai riepas.

Sildiet ar ģitāru - attīstiet ritma sajūtu

Veicot vienkāršu vingrinājumu, jūs varat droši uzņemt ģitāru. Uzreiz spēlēt pie iespēju robežas ir pilns ar nepatikšanām. Jums ir jāsāk lēnām, pakāpeniski palielinot tempu. Vingrojiet vismaz 10-15 minūtes - un jūsu rokas pateiks jums.

Tagad ir pienācis laiks pievērst uzmanību ritmam. Ritms - jebkuras mūzikas pamats (izņemot, iespējams, apkārtējo). Jebkurā virzienā un jebkurā instrumentā, ko tu spēlē, nevajadzētu aizmirst par ritmu.

Ir vērts sākt ar lēnu spēli. Varbūt jūs domājat, ka lēni spēlē ir ļoti viegli un garlaicīgi? Mēģiniet precīzi nokļūt metronomu sitienos ar 4 piezīmēm 40-50 sitienu minūtē. Lielākā daļa iesācēju ģitāristu nevar to darīt. Jums ir nepieciešams apmācīt visu ātrumu un vienmēr ar metronomu. Metronoms ir labākais mūziķa draugs un skolotājs.

Iestatiet metronoma ātrumu līdz 60 bpm (sitieniem minūtē). Atskaņojiet attēlā redzamo fragmentu. Pēc dažām minūtēm palieliniet ātrumu līdz 70 bpm, tad uz 80, 90 un tā tālāk.

Daudzas reizes ejiet pa apli. Vispirms atskaņojiet 4 piezīmes, pēc tam 8, tad 16. Jūs varat apvienot tos, lai iegūtu vienkāršus ritmiskos modeļus, piemēram, galopp (8-8-4 vai 16-16-8), vai izmantot triolus.

Tad dodieties pāri svariem. Veidojiet skalu no jebkuras piezīmes par 6. rindu - un atskaņojiet to tāpat. Ir svarīgi, lai vienā vietā uz kakla neatrastos. Pievērsiet vienādu uzmanību gan pirmajiem, gan jaunākajiem. Jūsu pirkstiem vienmēr jābūt droši.

Ja spēlējat starpnieku - izmēģiniet dažādas uzbrukuma metodes. Vispirms atskaņojiet pāreju ar mainīgu gājienu, tad lejupvērstu. Elektrisko ģitāru īpašniekiem ieteicams izmantot gan skaidru skaņu, gan pārslodzi. To atskaņošanas paņēmiens ir nedaudz atšķirīgs, un jums arī jāstrādā katru dienu.

Ja esat steidzies - strādājiet vismaz 10 minūtes, tas ir daudz labāk nekā nekas.

Vingrinājumi ātruma spēlēm

Mācīšanās spēlēt ātri ir tikai puse no kaujas. Daudzi mūziķi var dot 20 piezīmes sekundē, bet ir ļoti grūti izjaukt vismaz kādu melodiju. Šeit ir svarīgi pareizi pielāgot skaņu un spēles tīrību. Skaņa ir ļoti liela tēma, un tā ir pelnījusi visu atsevišķu rakstu ciklu. Bet uz tīras spēles jums ir jāstrādā.

Pirmkārt, nosakiet sev maksimāli ērtu ātrumu. Izvēlieties savu iecienītāko rifu vai vienkāršo skalu, ieslēdziet metronomu un atskaņojiet to. Tad palieliniet ātrumu un atkārtojiet. Palieliniet, līdz melodijā sāk parādīties netīrumi. Nelielas ritmiskas neprecizitātes, ķekaru griešana uz auklām pītas, papildu stīgu ganīšana - viss tas sabojā melodiju. Jo īpaši, ja izmantojat overdrive vai izkropļojat mūziku.

Kad jūs saprotat savu spēju robežas, jūs varat sākt to paplašināt. Vēlreiz: Aizmirstiet spēlēt bez metronoma! Sāciet ar iepriekš aprakstīto uzdevumu. Izvēlieties jebkuru režīmu, veidojiet no tā līdzīgu pāreju un zaudējiet. Saglabājiet to tīru. Ja tu spēlē netīru - tas ir vērts nedaudz lēnāk vai pārtraukt.

Nepievērsiet uzmanību vienam uzdevumam. Noguris spēlēt šo pāreju - pārslēdzieties uz citām skalām, uz svariem. Jūsu mīļāko darbu atskaņošana nav sliktāka. Izvēlieties interesantu paātrinājumu vai izvilkumu no tā, iemācīties un doties cīņā! Vissvarīgākais ir spēlēt pēc iespējas skaidrāk. Nekad izkāpiet no ritma. Nekad nesāpiet papildu virkni.

Kad tas izrādīsies - nedaudz palieliniet ātrumu. Tikai 2-3 sitieni minūtē. Jūs gandrīz nejūtat atšķirību, un bez problēmām spēlēs ar apsildāmām rokām. Pat ja jūs pārvietotu slieksni par 1 bpm dienā - mēnesī jūs saņemsiet satriecošu rezultātu.

Neaizmirstiet par dažādām spēles metodēm. Ja jūs interesē slaucīšana - pārliecinieties, ka to apmācīsiet. Tāpat kā pieskaroties - pievienojiet jaunus piezīmes savām vingrinājumiem. Piemēram, mēģiniet izmantot divas rokas, lai atskaņotu fragmentu no attēla.

Tabulā redzamais burts T parāda, kādas skaņas tiek atskaņotas ar labās rokas pirkstu. Atskaņojot, pieskarieties piezīmju apjomam. Iesācēju ģitāristiem skaņas ieguve ar mazu pirkstu un gredzenu pirkstiem ir ļoti neveiksmīga - skatieties to. Izslēdziet visas papildu virknes, lai spēle būtu pēc iespējas tīra. Tavs uzdevums ir dot savu veiktspēju pašreizējam ātrumam ideālam. Un tikai tad jūs varat doties uz nākamo līmeni.

Apkopojiet

Vēlreiz atkārtojam, kā jūsu apmācībai jādodas:

1. Sildiet rokas un stiepšanās;
  2. Lēna gamma spēlē kā metronoms;
  3. Ērta ātruma noteikšana šodien;
  4. Vingrinājumu spēle ātrgaitas spēlē arī metronoms.

Iespējams, šī pieeja jums šķiet garlaicīga. Desmitiem reižu, lai spēlētu vienu un garlaicīgo rifu, seko simtiem mazu lietu. Bet atcerieties sakāmvārdu: "Atkārtošana ir mācīšanās māte." Ātra spēle ir ļoti sarežģīta tehnika. Ne katrs ģitārists var lepoties ar tīru ātrgaitas posmu sniegumu. Lai sasniegtu izcilības augstumus, tas prasa daudzus gadus ilgu apmācību. Veikt tikai 40 minūtes dienā, lai šie vingrinājumi - un rezultāts nebūs ilgi.

Skatiet videoklipu: Nodarbība - Ģitārspēles pamati (Maijs 2024).